Header Top
Header Top
Header Top
Header Bottom

2017-18 Schedule

Overall District Streak
23-14 (.622) 7-7 (.500) Lost 1
  Home
  Away
  Neutral
* District
^ Exhibition
% Scrimmage
 
Nov
14
Tue
 
vs. Western Hills High School
Rough Rider Gym
W 73-50
 
Nov
17
Fri
 
vs. Polytechnic High School
Rough Rider Gym
W 59-40
 
Nov
21
Tue
 
vs. YMLA
Rough Rider Gym
W 72-43
 
Nov
28
Tue
 
@ Lake Dallas High School
Lake Dallas High School
L 59-53
Bowie Tournament
 
Nov
30
Thu
 
vs. Gainsville High School
Bowie High School
W 67-48
 
Nov
30
Thu
 
vs. Australia Northside
Bowie High School
W 60-40
 
Dec
01
Fri
 
vs. Australia Churchie
Bowie High School
W 65-44
 
Dec
01
Fri
 
vs. Krum High School
Bowie High School
W 46-42
 
Dec
02
Sat
 
vs. Ponder High School
Bowie High School
L 52-50
 
Dec
05
Tue
 
@ Grapevine High School
Grapevine High School
W 57-56
Glen Rose Tournament
 
Dec
07
Thu
 
vs. San Angelo Central High School
Glen Rose High School
W 52-49
 
Dec
07
Thu
 
vs. Kennedale High School
Glen Rose High School
L 56-51
 
Dec
08
Fri
 
vs. China Spring High School
Glen Rose High School
L 51-46
 
Dec
08
Fri
 
vs. Graham High School
Glen Rose High School
W 50-33
 
Dec
09
Sat
 
vs. San Angelo Central High School
Glen Rose High School
W 68-67
 
Dec
12
Tue
 
@ Bridgeport High School
Bridgeport High School
W 47-44
 
Dec
15
Fri
 
@ Braswell High School
Braswell High School
W 53-47
 
Dec
19
Tue
 
vs. Northwest High School *
Rough Rider Gym
L 74-36
Bridgeport Tournament
 
Dec
28
Thu
 
vs. Lake Worth High School
Bridgeport High School
W 62-25
 
Dec
28
Thu
 
vs. Braswell High School
Bridgeport High School
W 50-32
 
Dec
29
Fri
 
vs. Colleyville Heritage High School
Bridgeport High School
L 55-42
 
Dec
29
Fri
 
vs. Fort Worth Christian High School
Bridgeport High School
L 46-42
 
Jan
02
Tue
 
@ Azle High School *
Azle High School
L 43-40
 
Jan
05
Fri
 
vs. Boswell High School *
Rough Rider Gym
W 51-44
 
Jan
09
Tue
 
@ Eaton High School *
Eaton High School
L 71-62
 
Jan
12
Fri
 
vs. Chisholm Trail High School *
Rough Rider Gym
W 55-51
 
Jan
16
Tue
 
vs. Brewer High School *
Rough Rider Gym
L 51-38
 
Jan
19
Fri
 
vs. Aledo High School *
Rough Rider Gym
W 38-35
 
Jan
23
Tue
 
@ Northwest High School *
Northwest High School
L 66-60
 
Jan
26
Fri
 
vs. Azle High School *
Rough Rider Gym
W 55-32
 
Jan
30
Tue
 
@ Boswell High School *
Boswell High School
W 50-37
 
Feb
02
Fri
 
vs. Eaton High School *
Rough Rider Gym
W 59-51
 
Feb
06
Tue
 
@ Chisholm Trail High School *
Chisholm Trail High School
L 63-50
 
Feb
09
Fri
 
@ Brewer High School *
Brewer High School
L 49-29
 
Feb
13
Tue
 
@ Aledo High School *
Aledo High School
W 65-36
 
Feb
20
Tue
 
vs. Denton Ryan High School
Byron Nelson High School
Bi-District Playoff
W 56-55
 
Feb
23
Fri
 
@ Southwest High School
Timber Creek High School
Area Playoff
L 27-14